zofim.org.il
  
 


 
משלחת ארצות הברית
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » משלחת ארצות הברית » כתבה: המסע שלי במשלחת ארה''ב 2018

תמונת מגזין המסע שלי במשלחת ארה''ב 2018 פורסם על ידי יאיר דנה
בתאריך 7/9/2018
בכתבה זו צפו 22548 גולשים
נכתב במקור על-ידי יובל דוברת
 
המסע שלי.
 
 
המסע שלי מתחיל אי שם באמצע אוקטובר 2017. המסע שלי מתחיל בפעולת חשיפת המשלחת לארהב בשבט שלי. המסע שלי מתחיל בפעולה שבה הסבירו לנו מה היא המשלחת לארצות הברית, מה עושים שם ולמה אנחנו חייבים לנסות. במשך שעתיים ישבתי מרותק, שאלתי כל כך הרבה שאלות וכל רגע ורגע רק רציתי את זה יותר ויותר. בסוף הערב השאלה האחרונה ששאלתי הייתה- איך מתקבלים?

אחרי פעולת הפתיחה החלו המיונים, עוד מיון ועוד מיון. בכל מיון מספר המועמדים הולך ויורד ורמת הקושי רק הולכת וגוברת בהתאם.
המסע שלי ממשיך ב3.1. שיחת טלפון קצרה שמלווה בהתרגשות שלא ניתן להסביר וצרחות של כל החברים סביבי משנה לי את כל התכניות. התקבלתי למשלחת! לא היה לי מושג מה מצפה לי. הדבר היחידי שידעתי הוא שאני הולך לעשות משהו שלא אשכח לעולם.

המסע שלי ממשיך בתקופת סמינרי ההכנה. תקופה בה למדתי המון, הכרתי חברים, עסקתי בשאלות מוסריות, הטלתי ספק, חקרתי לעומק ובעיקר הייתי מבולבל. גם אחרי הכנה כל כך אינטנסיבית ומעמיקה לא ידעתי מה מצפה לי. איך יראה הקיץ הקרוב, הקיץ שכולם מדברים עליו.
 

הכל עבר כל כך מהר. שיבוץ למחנה, חפיפה, הופעת פרידה ובלי לשים לב החלק הבא של המסע שלי כבר הגיע. ב7.6 אחרי חודשים של הכנה וציפיה ממושכת הגיע היום הגדול. רמת המוכנות גבוהה, רמת הלחץ בשמיים ואת ההתלהבות והציפיה כבר אי אפשר לתאר.
אחרי כמעט 24 שעות בדרכים נחתנו בטקסס. בדרך ליעד לא הפסקתי להסתכל מחלון האוטו כמו ילד קטן. מתלהב מכל דבר שזז, משתגע מהשמיים הכחולים ומהנוף הירוק המדהים.
בסוף הדרך הגעתי לבית שלי לחודשיים הבאים- מחנה יהודה הצעיר בטקסס. או בקיצור, גן עדן.
 
 
אחרי שקצת נחנו מהדרך הפשלנו שרוולים והתחלנו לעבוד. עבדנו קשה,קשה מאוד. במהלך הקיץ היו רגעים קשים, משברים, אתגרים,האנגלית היוותה קושי,הגעגועים לבית היו לא פשוטים והיו לא מעט רגעים שהרגשתי שאני קורס. אבל תמיד לקחתי נשימה עמוקה, חייכתי והמשכתי, כי הרי אנחנו בגן עדן, ואיך אפשר שלא לחייך כשאתה בגן עדן.
במהלך התקופה הזו של המסע שלי למדתי המון. למדתי המון על עצמי, על היכולות שלי, על החוזקות והחולשות שלי, למדתי להגיד תודה ובעיקר הבנתי שאם אני רוצה לעשות משהו,כל דבר, שום דבר לא יוכל לעצור אותי.

במהלך התקופה הזו של המסע למדתי על תרבויות אחרות, נחשפתי לצורה שבה רואים את ישראל ברחבי העולם, הבנתי שלכל דבר אין צד אחד והחיים מגוונים בדעות. דווקא בקצה השני של העולם  הצלחתי להבין שאין לי ארץ אחרת ושבית יש רק אחד.
במהלך התקופה הזו של המסע פגשתי כל כך הרבה אנשים, מכל הסוגים ומכל הגילאים. חניכים, מדריכים ואחרים. לכולם יש פינה חמה בלב שלי. 
במהלך התקופה הזו של המסע שלי הכרתי אנשים ויצרתי חברויות שילוו אותי עוד הרבה זמן.
במהלך התקופה הזו של המסע הצלחתי לגעת באנשים, לשנות דעות קדומות, להעשיר, לחשוף לדברים חדשים, לשמח ולהביא את ישראל האמיתית. בלי תפאורות גרנדיוזיות והתייפיפות, ממש כמו שהיא, הכי אותנטית שיש.
במהלך התקופה הזו של המסע שלי התבגרתי, למדתי ונהנתי בטירוף!

המסע שלי התחיל לו אי שם באוקטובר 2017 והוא רחוק מלהסתיים!

יובל דוברת
שבט משואות, הנהגת החוף
משלחת הצופים לארהב 2018
מחנה יהודה הצעיר בטקסס
 
 
 

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה