zofim.org.il
  
 


 
משלחת ארצות הברית
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » משלחת ארצות הברית » כתבה: מחנה תל יהודה. ה-ש''ש של גרעין עתיד

תמונת מגזין מחנה תל יהודה. ה-ש''ש של גרעין עתיד פורסם על ידי יאיר דנה
בתאריך 26/7/2018
בכתבה זו צפו 1165 גולשים
 שליחות הקיץ בתל יהודה / קומונה י"ז, גרעין עתיד
 
 
 
 
אל מחנה תל יהודה של יהודה הצעיר, הנמצא בניו יורק, הגענו שישה חברים מקומונת גרעין עתיד.
המחנה מקבל ש״ש של הצופים כבר המון שנים, וההערכה והכבוד שמוענק לצופים בתל יהודה הוא עצום. 
המחנה מיועד לילדים בגילאים ט׳, י׳ ו-י״א , ומאחד בתוכו ילדים מכל העולם, ומכל מחנות הקיץ הקודמים של יהודה הצעיר.
במחנה, אנו עוסקים בעשייה צופית משמעותית, ומעבירים בממוצע 5 פעולות צופיות ביום לילדים ולשכבות השונות במחנה. הפעולות עוברות במקום המדהים שלנו שנקרא ״השבט״ (Hashevet), שם אנו מקימים מדורות, מעבירים פעולות וכופתים. כל בוקר במחנה נפתח במפקד בוקר, בו אנחנו מרימים את האווירה ומעירים את החניכים. כמובן שהמפקדים הכי טובים הם כאשר כל המחנה קורא ל Hebrew Man שיבוא לפתור בעיה בעברית. בסוף המפקד, אנו שרים את המנון ישראל וארה"
 
מאז תחילת המחנה , הספקנו לעבור כמה ימים מיוחדים, בהם הדלקנו כתובות אש שונות. כתובות אש בתל יהודה הםדבר מיוחד מאוד, וכבר הספקנו להכין 5 כאלה. חוץ מפעולות צופיות, מפקדים וכתובות אש (שגם זה לא מעט), לצופים יש עוד כובע מאוד מיוחד: 3 פעמים בשבוע , יוצאות שכבות שונות לקמפינג מחוץ למחנה ללילה אחד.
אנחנו אחראיים על התכנים ועל הלוגיסטיקה של הקמפינג, ומלווים את החניכים לאורך 24 השעות בהם הם מחוץ למחנה ובטבע. בקמפינג, אנחנו מלמדים את החניכים בנייה צופית, וביחד איתם בונים דברים שונים באזור הקמפינג. השנה, הצלחנו לבנות מגן דוד כתורן, נדנדה, קטפולטה,ערסל ואנו בדרך לבנות תנור בוץ. החוויה בקמפינג היא מעצימה ומגבשת, ואנו מרגישים זכות גדולה וכיף גדול להיות חלק מוביל מהדבר הזה. 
 
 
 
באחד מהשבועות במחנה, יוצאים כל החניכים לטיולים שונים ע"פ שכבות הגיל. בטיול האחרון הצטרפנו לשכבה הקטנה ביותר במחנה אל טיול קמפינג בצפון ניו יורק. ישנו ביער בפארקים לאומיים שונים של ניו יורק והטיול הסתכם במסע על הספינה ששטה בין הקצף הלבן של מפלי הניאגרה על גבול קנדה. חוויה שנזכור לכל החיים. 
 
לפני כשבוע נגמר הסשן ה-1 במחנה שלנו, ונפרדנו מהחניכים שלנו. במהלך הסשן אנחנו ישנים עם החניכים בבקתות ומעבירים להם פעילויות שונות, שהכיפית שבהן היא פעולת לילה טוב, ממש לפני השינה. מאוד אהבנו את החניכים שלנו מהסשן הקודם, והיה מאוד קשה כשהם עזבו. 
אנחנו בעיצומו של תחילת סשן 2 מטורף ויוצאים לטיול אקסטרים של שבוע עם חניכים מכל הגילאים השונים. בטיול, החניכים ישנו בטבע בלילה, וביום יעברו בין פעילויות אקסטרים שונות כמו: רכיבה על אופניים, קאייקים, טיפוס הרים וסנפלינג. אנחנו נורא מתרגשים לקראת החוויה המטורפת שאנחנו עומדים לעבור ביחד עם החניכים החדשים שלנו. מקווים שהכל יהיה מושלם כמו שהסשן ה1 היה. 
 
כיף גדול להיות צופה בתל יהודה. החניכים, הפעולות , המפקדים, הקמפינג והכתובות אש, יוצרים חוויה מטורפת שזכינו לחוות ביחד 6 חברי קומונה. העובדה שהקומונה פה איתנו, מחזקת אותנו ומעצימה את הכוח שלנו כצופים במחנה. במחנה שלנו, אין יום ישראל, אבל יש יום עתיד. יום שבו מכירים תודה לשותפות עתיד, ומסבירים לחניכים את המשמעות שלה. שותפות עתיד היא השותפות בין שלוש תנועות הנוער הציוניות: יהודה הצעיר, הצופים וFZY. 
אנחנו, בתור שליחי השותפות והמייצגים של הגרעין שלה, אחראים על כל היום הזה ועל איך שהוא נראה. יום עתיד של הסשן ה1 היה כיף גדול, והחניכים מאוד נהנו ממנו. 
 
 
אפילו השבת במחנה היא חוויה מיוחדה במינה. השבת מלאה רוחניות וזמן למחשבה. התפילות השמחות, השירה השקטה והאווירה הכללית נותנים תחושה שלא הרגשנו בשום מקום אחר. 
אנחנו שמחים להיות במחנה שכל כך אוהב צופים, ושמחים עוד יותר להיות ביחד עם חלק מחברי הקומונה שלנובחוויה המדהימה הזאת. 

מתרגשים לחניכים החדשים שלנו, מתגעגעים לחניכים הקודמים, ואולי מתגעגעים קצת הביתה. 
שיהיה לנו בהצלחה, וגם לכל שאר השליחים שלנו ברחבי ארצות הברית. 
 

הצופים של תל יהודה  

רועי סרפוב, ליאת אש, גל זמיר, ניצן פאהימה, אריאל יוסף ונועה שנקר גרעין עתיד , קומונות י״ז  

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה