zofim.org.il
  
 


 
דף הבית » ארכיון הכתבות » כתבה: צופים - סיפור אהבה

תמונה קטנה צופים - סיפור אהבה פורסם על ידי מיכל בן ארי
בתאריך 30/11/2015
בכתבה זו צפו 4464 גולשים

כתבת הבית של האתר התנועתי, מיכל בן ארי משבט עומר בבנימינה, מפגישה אותנו עם סיפורי אהבה נהדרים שהחלו כולם בתנועת הצופים!
לחצו כאן כדי לדעת פרטים נוספים על מיכל
קריאה מהנה!

 צופים - סיפור אהבה

אהבה - אמרו עליה הרבה מילים, כתבו עליה הרבה שירים ואולי תופתעו אבל בזכותה גם כמה אנשים זכו באוסקר.
אך ברגע האמת היא דבר מאוד פשוט: היא מה שעולה לכם לראש ברגע שקראתם את המילה הראשונה בכתבה זו.

למעלה מ80,000 בני נוער מגיעים בכל שלישי ושישי לצופים מאילת ועד קרית שמונה, כולנו יוצאים לטיולי חנוכה דרום ופוגשים חברים שלא בהכרח הולכים איתנו לאותו ביה"ס בכל בוקר- ומי לא אוהב את מחנות הקיץ, את המשלחות המגוונות שיוצאות בכל שנה ליעדים מחוץ לישראל, כולנו חולמים לצאת לשנת שירות משמעותית ולגור בקומונה יחד עם עוד חבר'ה כמונו - רק ממקום אחר.

וכל אלה הן לא רק הזדמנויות ללמוד על עצמי ועל החברה שאני חי בה, על הטבע שמקיף אותנו בטיול בנגב או ברמת הגולן - הן גם הזדמנויות לפגוש מישהו שמתעניין באותם דברים כמוני, שאוהב אנשים ולשחק 10 על המים, כמוני. למצוא אהבה.

מחיפוש מהיר בגוגל למילה "אהבה" מצאתי 12,400,000 תוצאות!
מחיפוש במעגל הקרוב שלי- מצאתי 5 זוגות מקסימים שהכירו כולם דרך תנועת הצופים!!

אז בואו ונכיר אותם:

בחיפוש שלי בעקבות זוגות שהחלו את דרכם בצופים נתקלתי במגוון רחב של מערכות יחסים על חאקי, ביניהן מצאתי את דניאל ויסמין- חניכים בכיתה ו' משבט גפן צופי גבעת עדה, שאמנם לא גרים באותו היישוב אך לפני חודש נפגשו בפעם הראשונה בשבט והתקדמו לדייטים בפיצרייה ביישוב...
דניאל מספר שכשהוא ראה את יסמין בפעולה הוא חשב שהיא חמודה ויפה, ויצא לו לפגוש אותה יותר כי הם באותו שבט!המשכתי במסע בעקבות הזוגות ולמזלי פגשתי את ארז יו"ר צוות קהילה (משבט עומר צופי בנימינה) וגם את מאיה (שבט אלון צופי פרדס חנה כרכור) שהכירו כחניכים בכיתה ט' - וצעדו יחד בטיול "אתגר" (סי"ס)!
שאלתי את ארז אם העובדה שחברה שלו בצופים השפיעה על הרושם הראשוני שלו עליה, והוא ענה לי ש"לא, חוץ מזה שהיא ממש חמודה על חאקי" (תשובה שמאוד אהבתי), מאיה מספרת שהצופים זה מקום למצוא בו אהבה כי פוגשים אנשים חדשים כל הזמן, לפחות עם תחום עניין אחד משותף.

 

 


מציאה מרגשת במיוחד היא שושן ויובל, שהיום הם בני 21.
שושן הדריכה אותי בכיתה ה' - ולכולנו יש את המדריך הזה שהיה המודל להערצה שלו - וכזו שושן בשבילי, ובגלל זה הריאיון איתה היה מרגש במיוחד..

אבל נשים את זה בצד ונשמע קצת על הסיפור שלה ושל יובל, שושן סיפרה לי שהם דווקא הכירו בתיכון - אבל הצופים היוו גורם משותף גדול עבורם.
יובל היה מרכז צעיר בשבט גפן בגבעת עדה בעוד שושן הייתה רשגד"ית ז' בשבט עומר.
כששאלתי אותה אם הצופים השפיעו על הקשר היא ענתה לי ש "היו טיולים משותפים ומחנה קיץ וכו ביחד- וזה בהחלט עזר בשלב שעוד לא היינו ביחד. הוא אפילו יצא לטיול ח״ץ בגללי עם השבט שלו למרות שהוא לא היה מדריך או רשגד של כיתות ז." (ככה נראית רומנטיקה צופית..)
יובל ושושן לגמרי הסכימו שהצופים יכולים להיות מקום למצוא בו אהבה, מבחינתם הצופים זה המקום בו אתה הכי אמיתי, כנה ונותן את עצמך למען מטרה טובה.
ובמבט לאחור מהניסיון שלהם- הצופים הוציאו מהם רק את היכולות הטובות שלהם, גרמו להם להשתפר ולרצות לעוד.
הדרמתי והגעתי לשבט צור שבכוכב יאיר- שם הכירו אביעד ואלונה לוי, בשנת 1997, כשאביעד היה מרכז השבט ואלונה הייתה ראשגד"ית, אביעד סיפר לי שמהניסיון שלו, בצופים רואים אנשים מכל מיני זויות שלהם, מבלים איתם הרבה זמן, ורואים אותם ברגעי שמחה וגם ברגעי קושי.. (לאלונה ואביעד 2 בנות ובן שכמובן יצטרפו לצופים כשיגיע הזמן)

והזוג האחרון ברפטואר הזוגות שלי, הם רפי ואיילה שהכירו בשנת 1982 (זה אומר שהם כבר 34 שנים יחד!!), רפי ואיילה הכירו בהכנה למשלחת בוגרים מטעם הצופים לארה"ב, ותוך ימי המיון וההכנה, וכמובן בשירות המשמעותי בחו"ל הם מצאו ערכים ותובנות חדשות, וגם אחד את השניה.

רפי ואיילה מספרים שהערכים שרכשו בצופים מלווים את הקשר ואת הבית שבנו יחד עד היום, וימשיכו ללוות גם בעתיד, כששאלתי אם לדעתם בצופים אפשר למצוא אהבה הם ענו לי שהצופים מזמנים מקום- יש המון אפשרויות ומועדים להכיר אנשים וביניהם אולי גם פרטנר לחיים.
(לרפי ואיילה 2 בנים ובת גם הם בוגרי תנועת נוער!)

 


ולסיכום, קשה לדבר על אהבה מבלי להיות "קיטשיים"- אבל זה חלק ממה שנחמד בסיפור.
ואם נהיה קצת יותר אישיים- כל "בחור" שהתעניינתי בו היה בצופים, ותמיד הצופים היוו את החוט המקשר בינינו- כי זה המכנה המשותף הכי כייפי שרק אפשר למצוא!

והצופים, הם המקום והבית של כולם- מהילדה הביישנית ביותר לנערה הכריזמתית ביותר, ולכן זה המקום הנפלא ביותר למצוא בו את מה שבעצם כולנו מחפשים כל הזמן- בכוונה או לא בכוונה.

פרסם כתבה »


תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה