zofim.org.il
  
 


 
שבט נוה מגן
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט נוה מגן » ארכיון הכתבות » כתבה: פרוייקט ’משמיעים את קולה של שחר’

תמונת מגזין פרוייקט ’משמיעים את קולה של שחר’ פורסם על ידי שבט נוה מגן
בתאריך 10/3/2011
בכתבה זו צפו 2438 גולשים

‏10 מרץ 2011

‏ד' אדר ב, תשע"א

 

לכבוד,

 הורי חניכי שבט נוה מגן

 

הנדון: "משמיעים את קולה של שחר"

 

הורים יקרים שלום רב,

לפני שנה ושלושה חודשים, בתאריך 28/11/2009 התרחשה תאונת דרכים בה נפגעה קשה שחר גרינשפן, חניכה בשבט "בָזַק" בעיר נתניה. נהג טרנזיט שיכור וחסר אחריות פגע בשחר ובחברתה  כאשר המתינו על מעבר החצייה בעיר נתניה . שחר נפגעה בתאונה אנושות וכיום היא משותקת עם פגיעת ראש קשה. 

בשבוע האחרון סיפורה של שחר ומשפחתה יצא לתקשורת לאחר פסיקת דין מחפירה ומקלה שבה קיבל כנס כספי מזערי ועבודות שירות ,אותו נהג שעלה על ההגה שיכור והפך את חייהם של משפחה נוספת בישראל לבלתי אפשריים.

 

אנו מרגישים כי חובתנו המוסרית היא לצאת ולזעוק את זעקתה של שחר ואת זעקתם של כל אותם נפגעי תאונות דרכים תוך העברת שני מסרים מרכזיים:   

  1. המסר החינוכי: חובה עלינו להשפיע על חניכינו ועל החברה כולה ולהוביל מהלך חד וברור לפיו אלכוהול ונהיגה לא הולכים יחד, תחת מסר "אלכוהול+ נהיגה= רצח בכוונה תחילה".
  2. המסר החברתי: עלינו לפעול לשינוי מהותי באופן ההתייחסות והחקיקה באירועים מעין אלו, שינוי שיתבטא בהטלת עונש משמעותי ומרתיע כלפי עבריינים שנוהגים תחת השפעת אלכוהל במסגרת המסר "עונש מינימום לנהג שיכור"

 

לאור חשיבות הנושא על קרבתו הפיזית והרגשית לביתנו ולאור ההתגייסות וההיענות לה אנו עדים בימים האחרונים החלטנו לעשות מעשה. אנו מרגישים כי הגיע יום מבחן ללכידותנו וליכולתנו כתנועת נוער. כולנו תקווה כי מהלך זה ישא פרי ובסופו נזכה לראות שינוי חינוכי- חברתי אמיתי.

 

השבט, במסגרת הנהגת שרון דרום יפעל בכמה מישורים:

  1. סיוע למשפחת גרינשפן בכל צורה שתידרש. כרגע עומד על הפרק בעיקר נושא העבודה עם שחר- פגישות קבועות עימה, סיוע בשיקומה ועזרה כללית בטיפול בה.
  2. הקדשת יום הפעילות בשלישי הקרוב (ה 15/03) לעיסוק בנושא:

v     בשלב ראשון של יום הפעילות חניכי השבט יעברו פעולה קצרה בה יחשפו לפרטי המקרה ולסיפורה האישי של משפחת גרינשפן.

v     בשלב שני יצאו חניכי השבט לרחובות רמת השרון ויעבירו מסר חינוכי- חברתי חד וברור תוך פרסום הפרוייקט, חלוקת פליירים וסטיקרים, החתמת עוברים ושבים על עצומה הקוראת להפסקת הנהיגה תחת שכרות והקשחת החקיקה בתחום ופרסום הפעילות שתיערך ביום שלישי ה 22/03 מול כנסת ישראל בדרישה לשינוי החקיקה.

  1. פעילות הנהגתית מול כנסת ישראל בשלישי הבא (22/03):

כל חניכי השכבה הבוגרת+ חניכי ט' של הנהגת שרון דרום יגיעו ביום שלישי ה 22/03 לכנסת ישראל לפעילות בסימן "עונש מינימום לנהג שיכור"

v   בחלקה הראשון של הפעילות יעברו פעילות בנושא מהות החקיקה ותפקידה החברתי של תנועת הנוער בהשפעה עליה ובחלקה השני תיערך עצרת הנהגתית לציון האירוע ודרישה לשינוי החקיקה.

  1. המשך פעילות: מתנדבי ההנהגה, עובדיה וחניכיה יפעלו למען שינוי חקיקה ישירות מול המחוקק: יצירת קשר עם חברי כנסת, החתמת עצומות ושיתוף פעולה עם גורמים רלוונטים.

 

אנו מאמינים כי בכוחנו להוביל שינוי מהותי זה.

אנו מזמינים אתכם, הורי החניכים לקחת חלק בפעילויות השונות, לחתום על עצומה בנושא זה ולבוא לעצרת שתיערך מול כנסת ישראל בתאריך ה- 22.3. כמובן שכל עזרה אחרת תתקבל בברכה.

 

תודה על שיתוף הפעולה

מקווים שנצליח ליצור שינוי. 

פרסם כתבה »