zofim.org.il
  
 


 
דף הבית » הנהגת רמת גן » ארכיון הכתבות » כתבה: מכתב לשמיניסטים

תמונה קטנה מכתב לשמיניסטים פורסם על ידי קומונת שקמה
בתאריך 17/7/2010
בכתבה זו צפו 2821 גולשים

השמיניסטים של דר"ג היקרים.

היום אתם עומדים בפתחה של תקופה חדשה בחייכם. המעבר בין נוער לבגרות. גם אנחנו היינו בשלב זה לפני שנה בדיוק, מניסיוננו זהו השלב הכיפי ביותר בחיים. נכון שאתם כבר מתים לצאת מהבית ולשכוח את הלימודים והבגרויות. אבל תקשיבו לעצה של חבר'ה טיפה יותר מנוסים מכם, תנצלו כל רגע מהתקופה הזאת עד תום. השלב הזה שבין סוף הלימודים וסוף הצופים לבין הגיוס, או תחילת שנת השירות, הוא חלק קצר מאוד בחיים שיעבור מהר ולכן חשוב להספיק בתוכו כמה שיותר דברים על מנת למצות ממנו את המרב. כי בכל זאת אתם תתחילו בקרוב מסגרת חדשה שדורשת הרבה יותר ממה שהכרתם עד עכשיו.
 
בתור ש"שים שהגיעו לשנה אחת בלבד להנהגה פגשנו רבים מכם, בין אם בסמינרים וטיולים ובין אם הגענו ליום פעילות. באותם מפגשים יצא לנו לראות שאתם חלק מהנהגה אחת ואיכותית. בכל מקום שהגענו ראינו אנשים ערכיים שמשקיעים רבות בתפקיד שלהם. חשוב לנו להגיד שאלה הן שתי תכונות מאוד חשובות שאם תצליחו לקחת אותן וליישם אותן בהמשך דרככם, הנהגת דר"ג יכולה לישון טוב בלילה על כך שהוציאה שכבה איכותית וחזקה שתשפיע על המקומות אליהם תגיע.
 
ועכשיו בנימה קצת יותר אישית, אנחנו רוצים להגיד שהתקופה אליה אתם נכנסים היא לא תמיד קלה. אתם עומדים לעזוב את חיקם של המשפחה, השבט והחברים ולצאת אל העולם. אתם תצאו מהבית ודברים שנראו לכם כל כך יומיומיים וכל כך בנאליים כמו לתת לאמא כל יום חיבוק או לפגוש את כל החברים פתאום יקבלו משמעות חדשה כשתוכלו לעשות אותם פעם בשבועיים ולא כל שבוע. המכשולים שיצוצו לכם בדרך יעמידו אתכם במבחנים שעוד לא עמדתם בהם ותאלצו למצוא דרכים חדשות להתמודד איתם. במקרים כאלה תזכרו שחשוב לשתף ולהיעזר בחברים ובמשפחה, כי בכל זאת בשביל זה הם שם.
 
לאלו מכם שיוצאים לשנת שירות אנחנו רוצים לברך אתכם על ההחלטה, ולהוסיף ולהגיד כי זו עומדת להיות שנה רצופת רגעים קריטיים, ורגעים שנראים כאילו עליהם הכל יבנה או יפול. ולכן חשוב לנו להגיד שתעשו כמו שחינכו אתכם פה בהנהגה, מחושב, מתוכנן, ברוגע והכל יהיה בסדר. תזכרו שיש לכם רק שנה לעשות את כל מה שאתם רוצים, ושנה, למרות שזה נשמע הרבה מאוד, זה גם לא תמיד מספיק. בניגוד לחברים שלכם שיתגייסו, אתם תשאלו את עצמכם "למה אין לי עוד שעה ביום" או "למה אין עוד יום בשבוע" וחשוב שתזכרו תמיד שלא את הכל ניתן להספיק, אבל אפשר להספיק הרבה מאוד בשנה אחת.
 
ולכולם אנחנו רוצים לאחל המון הצלחה בעתיד, שתחוו כמה שיותר ושתזכרו ליהנות מכל רגע גם אם הוא קשה, ואל תשכחו שהחיים הם כמו אופניים, אם קשה לך סימן שאתה בעלייה. אז אל תחששו מהקושי ואל תברחו מקשיים כי הם אלה שהופכים את החיים למעניינים יותר.
 
תומכים ותמיד פה בשבילכם,
חברי קומונה א' רמת השקמה
נעה, יעל, איתמר, גילי, אלמוג ונדב

פרסם כתבה »


תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה