zofim.org.il
  
 


 
גרעין עתיד
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » גרעין עתיד » כתבה: יש עתיד ב"אמירים"!

תמונת מגזין יש עתיד ב"אמירים"! פורסם על ידי דור פוזנר
בתאריך 1/7/2010
בכתבה זו צפו 4824 גולשים

יום שישי בבוקר, יום שמש נעים שכנראה נוצל על-ידי רוב הישראלים במישור החוף להליכה לחוף הים. היה מפתיע לראות באמצע המדרחוב בנחלת בנימין חבורה של ש"שינים בחאקי מלא מעבירה משחק משימות באנגלית לאמריקאים וקנדים בני 20 שהגיעו ארצה לארבעה שבועות.

 

איימי מקונטיקט, שחוגגת מחר יומולדת 20, ושי מוונקובר, שהתגוררה בעבר במושב כפר הנגיד, הסכימו לספר לנו מה הן בעצם עושות כאן...

 

איימי: "באתי לתכנית של ארבעה שבועות בארץ כדי לחוות קצת עצמאות, להרגיש שאני תורמת למדינה בדרכי שלי ובעיקר להרגיש את ישראל".

 

שי: "רציתי לחזור ולחוות חוויות בישראל כמו בתקופה שגרתי כאן ולא להרגיש כמו תיירת. דרך ההתנדבויות השונות והמגורים המשותפים עם הש"שינים בגרעין עתיד אנחנו ממש מרגישים ישראלים".

 

שי: "אנחנו מתנדבות במועדונית שנקראת "קדימה" בבת-ים, קרוב לדירה בה אנחנו גרים, יש במועדונית ילדים מגיל 6 עד גיל 16 ואנחנו משחקים איתם, לומדים ביחד איתם על ישראל ועל הצבא, ובעיקר עושים כייף".

 

איימי: "החברים הישראלים שלנו בשנת שירות ממש חמודים, הם מתנדבים ביחד איתנו בכל המסגרות, יוצאים איתנו בערבים, מטיילים איתנו והולכים איתנו לכל מיני אטרקציות. הם בעצם מציגים לנו את ישראל מנקודת מבט של צעירים כמונו, ולא כמו שרואים בטלוויזיה או שמראים לתיירים שמגיעים לפה".

 

אז מי הם אותם ש"שינים שמטיילים, מלמדים, מעבירים פעולות ואפילו גרים ביחד עם האורחים מחו"ל? פגשתי את חברי הקומונה של גרעין עתיד בבת-ים לשיחת היכרות קצרה...

 

"בגרעין עתיד יש הכל מהכל, גם התנדבות בבת-ים, גם חברי קומונה וגם אנשים מחו"ל שגרים איתך" מספרת שיר, "יוצא לנו להביא אותם לביקורים בשבטים שלנו, לארוחות שישי עם המשפחה ועוד".

 

"אנחנו גם מעבירים להם פעולות וערבי צופים" אומרת חן, "מלמדים על הכרת הארץ ועל התרבות שלנו – הכל דרך מה שאנחנו עושים הכי טוב – צופים".

 

איך זה עובד?

 

"לכל אחד יש דירה עם 3-5 שותפים חולניקים" מספרת שירה, "כל דירה היא ממש קומונה קטנה". רוב המשתתפים בתכנית הם בוגרי תנועת "יהודה הצעיר" האמריקאית, בגילאי 18-22, סטודנטים שלקחו הפסקה מהכל והגיעו להתנדב בישראל.

שיר: "ובכלל לא מרגישים הבדל בגילאים, למרות שאנחנו צעירים מהם אף אחד לא שם לב".

 

אמירים זו הזדמנות בשביל יהודים אמריקאים וקנדים לחוות חיים אוטנטיים בישראל בזמן שגם נותנים בחזרה לקהילה דרך אפשרויות רבות של התנדבות משמעותית. התכנית נותנת למשתתפים בה מבנה מאורגן אך עם זאת הרבה חופש ועצמאות כאשר הם מתנדבים ארבעה ימים בשבוע בארגונים ללא מטרות רווח, בתחומים המעניינים אותם. מלבד ההתנדבות, הם מגלים את ישראל דרך טיולים בסופי שבוע וחוקרים את התרבות הישראלית דרך בילויים, הרצאות אירועים וכו'. המשתתפים בתכנית מכירים חברים חדשים ממדינות שונות כאשר גרים יחד עם צעירים מצפון אמריקה, מאירופה וכמובן גם מישראל.

 

יש לכם טיפים למי שמתכוון לעשות שנת שירות בגרעין עתיד?

 

חן: "תנצלו כל רגע כי השנה עוברת ממש מהר!"

שיר: "חשוב מאוד להישאר ישראלים – לשמור על הישראליות שלכם!"

גאי: "תמיד להשאיר חומוס במקרר לשעת צרה"

חן: "ולהיות פתוחים לחוויות חדשות..."

 

חושבים על שנת שירות? עושים שנת שירות? בואו לשתף חוויות בפורום דרך המשך...

 

רוצים לפרסם כתבה באתר התנועתי? שלחו מייל לכתובת webmaster@zofim.org.il

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה